Podatki

foto

Rozliczenie zwrotu świadczeń

Rozliczenie zwrotu świadczeń alimentacyjnych w jednostce. Artykuł niezbędny każdemu księgowemu jednostki budżetowej i znacznie poszerzone opisy użyteczne poradnika. zawiera propozycje księgowań operacji związanych z centralizacją rozliczeń podatku VAT w placówkach samorządu terytorialnego. Autor artykułu, ogorzały specjalista z zakresu rachunkowości budżetowej, podaje wzory księgowań operacji gospodarczych charakterystycznych.

Kategoria: Podatki
Dodany: 2020-06-10
Komentarze: 0

Zobacz więcej ...

foto

Komentarz do ewidencji w księgach pomocniczych Artykuł niezbędny

Komentarz do ewidencji w księgach pomocniczych. Artykuł niezbędny każdemu księgowemu jednostki budżetowej i znacznie poszerzone opisy pożyteczne poradnika. obejmuje propozycje księgowań operacji powiązanych z centralizacją rozliczeń podatku VAT w oddziałach samorządu terytorialnego. Autor artykułu, ogorzały specjalista z aspektu.

Kategoria: Podatki
Dodany: 2020-06-10
Komentarze: 0

Zobacz więcej ...

foto

Tarcza antykryzysowa i kiedy zaliczki

Tarcza antykryzysowa i kiedy zaliczki na podatek dochodowy na niekorzyść podatników sejm odrzucił wskazaną poprzez senat poprawkę ustawy o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach powiązanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych również wywołanych nimi sytuacji kryzysowych.

Kategoria: Podatki
Dodany: 2020-05-25
Komentarze: 0

Zobacz więcej ...

foto

Przeczytaj jakie koszty można odliczyć

Przeczytaj jakie koszty można odliczyć w działalności gospodarczej wejście w życie artykułów powiązanych z tarczą antykryzysową czekali wszyscy przedsiębiorcy. Pakiet proponowany poprzez Ministerstwo Finansów i Rozwoju ma wesprzeć polski firma w związku z kryzysem, który wywołuje w Polsce koronawirus (COVID-19). W ustawie próżno jednakże szukać zapowiadanych przez minister Jadwigę Emilewicz konkretnych zapisów.

Kategoria: Podatki
Dodany: 2020-05-25
Komentarze: 0

Zobacz więcej ...

foto

podatki centralne lokalne i Wzorcowe reguły rozliczeń

podatki centralne lokalne i Wzorcowe reguły rozliczeń kosztów aktywności pomocniczej Mediów. Cykl dwóch artykułów prezentujących zadania nowoczesnego controllingu w przedsiębiorstwach produkcyjnych. W artykule będą omawiane wybrane zagadnienia wyłącznie z obszaru zawansowanych technik controllingu. Pierwsza.

Kategoria: Podatki
Dodany: 2020-04-17
Komentarze: 3

Zobacz więcej ...

foto

Rozliczanie podatku od towarów i usług w transporcie

Rozliczanie podatku od towarów i usług w transporcie. Specyfika branży transportowej powoduje, że osoby zaczynające pracę na wymienionych stanowiskach bardzo często nie wiedzą, co się do nich właściwie mówi. Z pomocą przychodzi poniższy mini-słownik najczęstszych zwrotów i wyrażeń, które występują w rozmowach między dyspozytorami, spedytorami i kierowcami. Warto je poznać i stosować,.

Kategoria: Podatki
Dodany: 2020-04-16
Komentarze: 1

Zobacz więcej ...

foto

Zawiadomienie wspólników spółek Planowane

Zawiadomienie wspólników spółek. Planowane budżetu z nastawieniem na optymalizację wyników. Przygotowanie budżetu przedsiębiorstwa. Celem Artykułu jest prezentacja procesu tworzenia budżetu. Podczas jednodniowego spotkania zaprezentujemy zasady przygotowania budżetu zgodne z najlepszymi praktykami controllingu obowiązującymi w tym zakresie. Zarządy przedsiębiorstw, controllerzy, dyrektorzy pionów, kierownicy.

Kategoria: Podatki
Dodany: 2020-04-08
Komentarze: 0

Zobacz więcej ...

foto

Prowadzenie ksiąg rachunkowych zamówień

Prowadzenie ksiąg rachunkowych zamówień publicznych w ośrodkach pomocy społecznej w 2020 – indeks księgowa, plan finansowy, dotacje BP i UE, realizacja programów resortowych także sprawozdawczość budżetowa. Artykuł kierowane jest do służb finansowo-księgowych ośrodków pomocy społecznej, także początkujących jakże i zaawansowanych. W czasie artykułu omówione zostaną.

Kategoria: Podatki
Dodany: 2020-02-22
Komentarze: 0

Zobacz więcej ...

foto

Schematy podatkowe MDR 2020 reguły raportowanie poprzez

Schematy podatkowe MDR 2020 reguły raportowanie poprzez Korzystającego na rzecz do skarbników, głównych księgowych również innych pracowników służb finansowo-księgowych JST. Od 1.01.2019 r. wprowadzono nowe regulacje nakładające obowiązek raportowania schematów podatkowych. Ponieważ przepisy nie przewidują zwolnień ani wyłączeń dla żadnej grupy podatników czy.

Kategoria: Podatki
Dodany: 2020-02-22
Komentarze: 1

Zobacz więcej ...

foto

VAT 2020 uzupełniający rejestr podatników VAT podatnicy

VAT 2020 uzupełniający rejestr podatników VAT podatnicy którzy utracili status VAT czynnego; podatnicy podatnicy których przywrócono do rejestru wyrażenie omowne wprowadzonych dodatkowo projektowanych zmian w rozliczaniu podatku od towarów i usług w w szerokim zakresie pojętej administracji publicznej. Zakres artykułu zawiera zadania budzące najwięcej kontrowersji i rozbieżności w interpretacjach oraz orzecznictwie trybunałów administracyjnych. Omówione zostaną istotne dla sektora.

Kategoria: Podatki
Dodany: 2020-02-21
Komentarze: 2

Zobacz więcej ...

Copyright © 2019 kurs kadry i płace online opinie